Rok liturgiczny tom I ADWENT

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 79,00 zł

Książka została poddana dodatkowym pracom retuszerskim i moment rozpoczęcia sprzedaży przesunął się na grudzień. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na informację. Przepraszamy za opóźnienie.

Od wcielenia do odkupienia, od tęsknego „Veni” pierwszej niedzieli Adwentu do radosnego „Alleluia” wigilii wielkanocnej, od światła betlejemskiej gwiazdy do świętego płomienia paschału – o. Prosper Guéranger (1805–1875) prowadzi czytelnika przez zbawcze tajemnice naszej wiary, corocznie przeżywane przez Kościół w jego liturgii. Teksty z mszału i brewiarza, obrządek rzymski oraz inne ryty zachodnie i wschodnie, tło historyczne i głębia rozważań, wieczna łacina i przepiękna polszczyzna – to wszystko czeka tu nie tylko na duszpasterzy i kaznodziejów, nie tylko na miłośników liturgii, ale na każdą pobożną duszę.

Ponad trzy tysiące stron w sześciu tomach, mszalik i modlitewnik, źródło rozmyślań i kopalnia wiedzy; podpora duchowa w pokutnych okresach Adwentu, Przedpościa i Wielkiego Postu, wierny towarzysz w świątecznym czasie Bożego Narodzenia oraz niezwykły przewodnik po Triduum Paschalnym. Oto Rok liturgicznyopus magnum sławnego opata benedyktynów we francuskim Solesmes, wydany po polsku w latach 30. ubiegłego wieku staraniem księży Stefana Świetlickiego i Henryka Nowackiego (tych samych, dzięki którym po raz pierwszy trafił do rąk katolików w Polsce słynny mszał-wesperał o. Gaspara Lefebvre’a). Dzieło – przez dziesiątki lat trudno dostępne nawet w dobrych antykwariatach – teraz powraca jako reprint za sprawą wydawnictwa Key4. Tolle et lege!

wydawnictwo: Key4
stron: 478
format: 12×18 cm
okładka: twarda
rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-67089-17-3